TECUCI

UPDATE: La Tecuci, polițiștii sunt asediați de interlopi

Dă mai departe...

UPDATE: Subcomisarul care a fost bătut în seara zilei de 1 ianuarie 2018,  în cartierul Zona Industrială din Tecuci, și colegul acestuia căruia i-a fost vandalizată mașina, lucrează la secția Cercetări penale din cadrul Poliției municipale Tecuci.

Un subcomisar de poliție a fost bătut aseară în zona industrială de un interlop chiar în fața soției și a copiilor.

Interlopul, aflat sub influența alcoolului și posibil și a drogurilor, a fost imobilizat în cele din urmă de vecinii alarmați de strigătele femeii. Un alt polițist care a intervenit aseară în apărarea colegului său și-a găsit în această dimineață mașină vandalizată.

Individul reținut a avut de-a lungul timpului mai multe dosare penale. Parchetul a dispus  reținerea sa pentru 24 de ore și cercetarea sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ultraj.

16 Comentarii

16 Comentarii

  1. Zep

    6 ianuarie 2018 at 21:58

    Un politist nu este un super om! Este doar o persoana ce este imbracata cu o haina, de o anumita culoare care nu le da superputeri! Pune-te tu in situatia cand esti cu un prieten, te -ai baga in mijlocul a doua cete de indivizi inarmati cu bate si sabii? Iti zic ca o iei la fuga! Si zici ca nu esti platit sa intervi. Nici politistul nu este platit sa moara! El analizeaza conflictul si daca nu poate face fata , asteapta intaririle( politistii de la S.A.S) care au echiparea si pregatirea necesara sa intervina in cazurile de genul. Dar sa nu uitam ca nici ei , nu sunt ZEI! De la momentul apelului la 112 ,pana ajunge patrula informatia trece pe putin un 5 minute. Pana la ajungerea la fata licului mai dureaza un 5 minute, dupa constatarea si informarea celor in drept sa afle de situatie, va fi informat s.a.s-ul, care mai dureaza un 10 minute sa ajunga la fata locului. Daca adunam minutele ies un 20 min. Iar daca confluctul este la o distanta considerabila dureaza mult mai mult! Pana ajung fortele necesare interventiei, agresorii sunt acasa sau in orasul vecin! Cel mai usor sa stai dupa in telefon si sa critici!

    • Rondul de noapte

      7 ianuarie 2018 at 12:20

      Imi vine sa plang de mila politistilor, care, in afara de uniforme, sunt dotati si cu pistoale, bastoane de cauciuc, spray-uri cu piper, masini de interventie, si cunosc( sau ar trebui sa cunoasca ) arte martiale,etc. Cu toate acestea, le place sa creada ca rolul lor este numai de a alerta mascatii, prin statie.

      Cu asemenea servicii, mai bine apelam noi direct, la SAS si SMURD, iar politistii pot sa stea acasa , in fata televizorului…

    • xt

      11 ianuarie 2018 at 22:12

      mai zep observ ca ai timp de analiza, pai hai sa iti spun, eu ! S.A.S si alte echipe se regasesc cel mai aproape la focsani:D asa ca degeaba lucrezi unde lucrezi ca tot dormi in unele ture:))) salut si seara buna! P.S anonim

  2. --

    6 ianuarie 2018 at 16:52

    Si politia freaca menta maxim acolo la Tecuci. Stiu din sursa sigura. Pur si simplu nu au chef sa muncească, ii doare undeva de muritorii de rand.

  3. Romario

    4 ianuarie 2018 at 21:52

    Aroganta la ea acasa… si cu astia de la cercetari penale!
    Masina vandalizata, dar din cate stiu si acel “interlop” a avut masina vandalizata prin Satu Nou/Tecuci si nu a intervenit nimeni! Mucles, nu tin partea nimanui, dar avea dreptate unul mai sus, cand e ceva serios, politia vine la urma, daca se bat doi aurolaci, politia e calare pe ei!

  4. Anoni

    3 ianuarie 2018 at 15:27

    Dar de noaptea de 30 spre 31 ?? Cand la club the vibe …se bateau cu bate?? Si se loveau masinile ce circulau ??? Sau da masina marca passat albastru ce era parcata si vandalizata pe dreapta la sediul psd in fata??cu cauciucuri taiate??? Si de nenumaratele apeluri la 112 unde s-a intervenit ….cu greu?

  5. Horia

    3 ianuarie 2018 at 13:29

    Taceti ca a ti votat politicienii care ne au pus politia pe butuci asa ca mucles.
    Chemati alti interlopi sa va ajute.

  6. radu

    3 ianuarie 2018 at 11:48

    ART. 68 lit. j din legea 21/2001.
    Primarul…..i) asigura ordinea publica si linistea locuitorilor, prin intermediul politiei, jandarmeriei, gardienilor publici, pompierilor si unitatilor de protectie civila, care au obligatia sa raspunda solicitarilor sale, in conditiile legii;

    • Andrei

      3 ianuarie 2018 at 15:33

      Care Primar?Pe al nostru daca-l iei repede zice ca-i agent de asigurari.Despre incidentul politie-interlopi?E doar inceputul.Atat timp cat in loc sa se innaspreasca legile ei le modifica in rau…ce pretentii sa ai de la “oamenii legii” (!!!) sa poata face ordine?

  7. Haloo

    2 ianuarie 2018 at 22:26

    Mobilul?E clar ca se cunosc foarte bine!

  8. Buzatu Valy

    2 ianuarie 2018 at 15:21

    Și-au făcut dreptate !!! Și ei fac la fel, mie mi sa furat mașina și nu au făcut nimic nimic in privința asta chiar dacă le-am dus probe clare care arată făptașul !!! Și-o merita !!!

  9. Tony

    2 ianuarie 2018 at 14:38

    E protejat de Daniel Butunoi ”domnu” interlop. Intrebati-l pe senator .

  10. Eu

    2 ianuarie 2018 at 14:20

    Dar numele infractorului ți-e frica să-l spui!!!

    • ziarulzona.ro

      2 ianuarie 2018 at 15:02

      Da, mor de frică. Orașul e scăpat de sub control la capitolul infracțiuni iar tu vrei nume. Intreabă la Poliție sau la IPJ Galați de ce nu se fac publice numele infractorilor. Apoi scrie la tine în Facebook numele lor și așteaptă să-ți iei un par în cap, ca să vedem cine sare să te apere. Așa curajos ești că semnezi un comentariu cu numele tău. E plin Tecuciul de „viteji” ca tine.

      • ion

        3 ianuarie 2018 at 14:18

        si politia e plina tot de viteji,daca se bat doi ciumpalaci nenorociti merge acolo o duba plina de ingamfati care stiu doar sa puna amenzi,daca e un scandal mai serios nu vezi picior de politist acolo pana nu se termina tot circul

  11. Ala-i

    2 ianuarie 2018 at 13:58

    Pai daca erau prieteni pana acuma..ce sa ii faci?Acum a cerut omul banii omul si na..au stricat prietenia!Pana nu se face si la noi ca in afară..or sa tot fie grei astia care dau in cap si fura!