Politica

PNL Tecuci și-a desemnat CANDIDATUL pentru funcția de PRIMAR

Dă mai departe...

Organizația municipală a PNL Tecuci și-a desemnat în această seară candidatul pentru funcția de primar pentru alegerile care vor avea loc în vara anul 2020, ne-au declarat surse din cadrul formațiunii politice.

Membrii Biroului Permanent Local au propus și votat în unanimitate candidatul pentru funcția de primar al municipiului Tecuci, pe LUCIAN COSTIN.

LUCIAN COSTIN este vicepreședinte în Biroul  permanent județean  PNL Galați, președintele Oamenilor de Afaceri din cadrul PNL Tecuci, director general al SC Gegi SRL din Tecuci și fondator Transfero.

 

 

 

9 Comentarii

9 Comentarii

  1. MiryMiry

    6 februarie 2018 at 9:23

    Daca tot e om de afaceri ,acest Lucian Costin ,ar fi bine sa rămână la afacerile lui !Nu va fie cu supărare ,dar acești termeni ,,om de afaceri “suna bine la CV,insa ,hatdeti sa ne gândim cum a ajuns ,Maria SA,om de afaceri!? Si ,nu numai,atat,si mare președinte PNL Tecuci ?! De ce dupa ce obține licență de transport nu introduce si in weekend mașini pe teren,doar pana la 12:00,nu toată lumea are mașini?!Cat decartează sau a decartat pt partid din cifra lui de afaceri ?Cine le verifica microbuzele,tot de la partidul PNL?!Alti oameni oare nu sunt sau inca nu s-au născut?!Nu l-aș vota ,in ciuda faptului c-ar transporta ,toti saracii ,gratis,toata viata lui !!!!!!Si tatăl sau a jucat bine ,drept pt.care urmașii sunt avuți !!!!

    • ziarulzona.ro

      6 februarie 2018 at 10:06

      Lucian Costin nu este președintele PNL Tecuci.

    • oetre

      6 februarie 2018 at 11:38

      Ehei ! Ca dumneata, Mițule, mai rar cineva.
      Și cum le spui dumneata, să tot stai s-asculți.
      Ce-ți spui eu, și câte și mai câte altele și mai și.
      Nu-i lucru curat, Mițule !

      Ei, bobocule, apăi cum le știi dumneata toate, mai rar cineva !

      Bravos!

      Dar, știi ? Nu te mai culca cu fața-n sus, Mițule, că iar visezi.

  2. Gladiatorul

    4 februarie 2018 at 15:40

    Tuchel redivivus…Ave Caesar Morituri te Salutant !

    • oetre

      5 februarie 2018 at 4:23

      ”Marmoream urbem relinquo, quam latericiam accepi”, responsum Tuchel.

      • Gladiatorul

        5 februarie 2018 at 13:45

        “Marmoream relinquo urbem quam latericiam accepi” (“I am leaving behind a city of marble which I received as a city of brick.”), in traducere : “am lăsat în urmă un oraș de marmură pe care l-am primit ca un oraș de cărămidă.” Nu prea se potriveste in cazul lui Tuchel, care a lasat in urma un oras plin de gropi si de datorii. Prezumtivul succesor din 2020, il copiaza, inca de pe acum…

        • oetre

          5 februarie 2018 at 19:47

          Conținutul comentariului dvs a fost oprit de la publicare. Stimate cititor „Oetre”, vă rog să folosiți LIMBA ROMÂNĂ! Redacția

          • oetre

            5 februarie 2018 at 20:54

            Păstorul cel bun își tunde oile, nu le jupoate. De aceea banii n-au miros.
            (Boni pastoris est tondere pecus, non deglubere. Quia pecuniam non olet.)

            N.B. Mea culpa. Pentru că @Gladiatorul a inițiat un dialog în latină, am stăruit.

  3. Aurelia

    4 februarie 2018 at 0:47

    Felicitări și noroc în toate! Ai un vot din partea mea .